Test – Długie Oczy

homepage

opis

NAUKA WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI

Od ponad stu lat Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie uczy, wychowuje, rehabilituje i wprowadza w dorosłe życie niewidomych i słabowidzących uczniów.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach powstał dzięki ociemniałej Elżbiecie Róży Czackiej. W 1911 r., założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie, a w kilka lat później w latach 20-tych XX w. ośrodek dla Niewidomych w Laskach.

Tak długi czas działalności zaowocował wszechstronną ofertą. Obecnie stowarzyszenie prowadzi: przedszkola, szkoły podstawowe, zawodowe szkoły ponadpodstawowe, liceum ogólnokształcące, technika, szkołę policealną, szkołę muzyczną oraz internaty. W Laskach przygotowuje się do samodzielnego życia ponad 200 niewidomych i słabowidzących dzieci z terenu całej Polski.

W szkole lekcje są tak prowadzone, by zaangażować w naukę wszystkie zmysły. Codziennie odbywa się tu szereg zajęć pozalekcyjnych; uczniowie przemierzają ścieżki na koniach w ramach hipoterapii, zdobywają laskowski świat i ten – poza – przy pomocy białej laski na ćwiczeniach z orientacji przestrzennej, rozwijają swoje pasje na zajęciach muzycznych i hartują ducha poprzez sportową rywalizację. Wychowankowie mają zapewnioną pomoc i konsultacje specjalistyczne – psychologa, psychiatry, stomatologa, chirurga, internisty, okulisty, laryngologa. Prowadzone są ćwiczenia korekcyjne i rehabilitacyjne, a także logopedyczne. Czas wolny mija im na wspólnych wycieczkach do kina, teatru czy na wydarzenia sportowe. W internatach poznają codzienne życie. Sami przygotowują śniadania i kolacje, sprzątają, prasują i piorą. Rozwijają się dzięki wzajemnej przyjaźni z rówieśnikami i wychowawcami.

Towarzystwo prowadzi także placówki w innych częściach kraju. Uczniowie dotknięci upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim uczą się w Szkole Podstawowej Specjalnej w Rabce (będącej filią Ośrodka). Placówka w Sobieszewie oprócz Działu Wczesnego Wspomagania Niewidomego i Słabowidzącego Dziecka i Przedszkola dla Dzieci Niewidomych prowadzi także Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy dla Niewidomych. Organizacja prowadzi Domy Pomocy Społecznej dla kobiet w Żułowie (województwo lubelskie) i dla mężczyzn w podkrakowskich Niepołomicach.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Skip to content